Business Gate Academy - Informace pro studenty

Chci se přihlásit

Víme, jak důležitá je praxe

Pro tebe jakožto studenta je Business Gate Academy příležitostí uvést tvé dovednosti a nápady do praxe. Společně s dalšími
talentovanými a motivovanými vysokoškoláky a odborníky budete tvořit pozitivní budoucnost.

Koho hledáme?

Nezáleží na tom, jestli studuješ první bakalářský ročník nebo poslední navazující. Nemusíš ani rozumět všem odbornostem jako PPC, SEO nebo tvořit špičkový obsah. Tohle všechno se dá naučit. My chceme do svých řad lidi se správným smýšlením. Optimistické zvědavce, kteří věří, že existují i různé možnosti, akorát je ještě nedokázali objevit. Lidé s vytrvalostí, nevzdávající se, když čelí slepé uličce.

Jak to celé probíhá?

Program Business Gate Academy je určen pro studenty Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Probíhá každý semestr, stejně jako ostatní předměty. 

i

1. Vyplníš online přihlášku

Jakmile si otevřeš formulář a bude otevřený sběr přihlášek, tak neváhej a konej. Je to první krok být součástí naši komunity a nabití pořádné zkušenosti. 

2. Dojdeš na výběrové řízení

Výběrové řízení probíhá vždy 2. týden v semestru.  Výběrka probíhají formou assessment centra, stejně jako v každé inovativní firmě. Stresovat ale nemusíš, jsme studenti stejně jako ty.

3. Staneš se členem týmu

Jakmile se team-leaderům zalíbíš, tak tě jeden z nich bude kontaktovat na telefon, aby ti oznámil radostnou novinu. Společně se čtyřmi novými kamarády budete pracovat na předem stanoveném zadání od reálné firmy.

4. Setkáš se s zadavatelem

Společně s týmem pojedete na výlet do firmy, pro kterou budete tvořit. Parádní příležitost pro interní analýzu společnosti. Načuchneš k samotné podstatě existence firmy, což pomůže k vcítění se do projektu.

5. Makáš na projektu

Minimálně jednou týdně se budete scházet v prostorách Business Gatu, kde jsou zasedačky. Zkušenější team-leader organizuje a monitoruje váš postup, takže očekávej i úkoly na doma.

6. Po práci legraci

Business Gate navštěvuji podobně smýšlející lidé, kteří chtějí růst, baví je život a jsou otevřeni všemu novému. Snažíme se několikrát za semestr organizovat různé akce, kde si vždy vítán.

7. Prezentuješ výsledky

Společně s týmem budeš prezentovat své výstupy zadavateli. Jedná se o příležitost ukázat se co je ve vás a přesvědčit zadavatele, že má cenu s týmem pokračovat nebo odkoupit odvedenou práci.

8. Realizuješ nebo prodáváš

V případě, že práce měla pro zadavatele hodnotu a vy se společně domluvili, tak budete realizovat to, co jste s týmem namysleli. Pokud je vaše práce spíše dílo, tak jej můžete i prodat. Záleží jak se s firmou dohodnete.

Co můžeš získat?

Praktické zkušenosti

Největší důraz klademe na praktický přínos. Aby se informace stala znalostí je potřeba dané informaci vytvořit hloubku, aby se uložila do paměti.

Najít vášeň

Vidíš se jako kreativec nebo spíše jako analytik? Připadá ti že patříš někde mezi a sám vlastně nevíš co tě baví? Tahle příležitost ti může otevřít oči a zjistit, kterým směrem tě srdce táhne.

Kontakty

Staneš se součástí kolektivu, který na sobě pracuje a takoví lidé se ti můžou do budoucna hodit. Nemluvě  o tom, že budeš v kontaktu s odborníky z praxe a managementem firmy pro kterou budeš pracovat.

Dovednosti

Rozvoj dovedností a kompetencí je posláním Business Gate Academy. Zlepšovat se v dovedností jako kreativita, komunikace, prezentování, odbornost a houževnatost ti bude dělat radost.

h

Certifikát

Hmotný důkaz toho, že jsi skutečně program absolvoval se hodí vždy, udělá radost tobě, rodičům a možná i tvému budoucímu zaměstnavateli nebo obchodním partnerům.

Z

4 kredity

Jedná se o Cčkový předmět, který si můžeš do Informačního systému zapsat a přiblížit se tak k absolvování naší Obchodně podnikatelské Fakulty.

Přihlašovací formulář

Do Business Gate Academy hledáme aktivní lidi, kteří na sobě chtějí pracovat a mají patřičnou dávku odvahy a sebereflexe.
Jestli neznáš odborné věci, neměj obavy. Všechno tě rádi naučíme.

Co říkají naši studenti?

Jennifer Chlebková

„BG Academy bych určitě doporučila všem, kteří se zajímají o marketingovou komunikaci a chtějí se seznámit s praxí. Přihlásila jsem se na pohovor hned v 1. ročníku na bakalářském studiu a hned jsem se mohla rozvíjet ve věcech, které mě zajímají. Chodila jsem na hodně různých workshopů, kde jsem nasávala podnětné myšlenky od odborníků z praxe, což je k nezaplacení.“

Karla Foltisová

"Skvělé místo jak pro cowork, tak pro studenty k získání praxe prostřednictvím Business Gate Academy. Každoročně se zde koná několik akcí včetně workshopů, které nejsou pouze pro členy BGA nebo studenty, ale také pro veřejnost. Určitě je to místo, kde se toho spoustu naučíte a poznáte plno skvělých a proaktivních lidí, kteří vás posunou zase o kus dál."

Lukáš Mesároš

„Jako velké pozitivum BG Academy vnímám osobní jednání se zadavatelem, které jsem do té doby nezažil. Vyzkoušel jsem si komunikaci s ním a zjistil jsem, co taková situace obnáší. Velkou výhodou je také práce v týmech, takže je vždy možnost se s někým poradit, promluvit si s ostatními o daném problému a společně jej vyřešit. Jedná se o reálné projekty od zadavatelů, což mě motivovalo k tomu, abych vykonal co nejlepší práci, z důvodu spokojenosti jak svojí, svého týmu, tak hlavně zadavatele. Tento úkol se nám z mého pohledu podařilo splnit dokonale, jelikož jsme za naši tvrdou práci, byli odměněni.“

Denis Vysloužil

„Když jsem šel poprvé do BG Academy, nevěděl jsem, co od toho očekávat. Byl to takový krok do neznáma. Teď jsem rád, že jsem se zapojil. Naučil jsem si organizovat čas, spolupracovat s lidmi, prezentovat výsledky tříměsíční práce, komunikovat s manažery a majiteli firmy. Mimo tyhle zkušenosti jsem se naučil i tvořit weby, zpracovávat firemní facebookové stránky, tvořit grafiku, fotit zrcadlovkou a spoustu dalšího, což teď mohu využít ve svém podnikání. Toto jsou věci, které se může člověk naučit jedině praxí.“

Milan Havránek

„V BGA jsem si prohloubil svoje soft skills a týmového ducha. Díky zkušeným odborníkům jsem zjistil, jak to chodí v praktickém životě a mohl jsem prohloubit svoje kreativní myšlení, naučil jsem se pracovat v grafickém programu a získal cenný řádek do životopisu.“

Dominika Morawiecová

„BG Academy považuji za jednu z nejlepších výhod naší školy. Od začátku prváku jsem se začala rozvíjet v online podnikání, prošla jsem si několika zadáními a dnes si díky těmto zkušenostem vydělávám tím, co mě baví. Doporučila bych to každému, kdo o tom jen trochu přemýšli. Dalo mi to totiž mnohem víc, než jsem na začátku doufala.“

máme za sebou spoustu skvělých spoluprací

Administrátoři programu 

Veronika a Dana mají na starost kompletní provoz programu. S jakýmkoliv dotazem je neváhejte kontaktovat.

Administrátorka Business Gate Academy

Veronika Goldmanová

Business Gate Academy - pro studenty

goldmanova@opf.slu.cz

-

Administrátorka BG Academy

Dana Chlupová

Business Gate Academy - pro firmy

Případové studie z Academy

Spolupráce studentů s realitní kanceláří

Spolupráce studentů s realitní kanceláří

Ve dvanáctém cyklu Business Gate Academy se objevila realitní kancelář REALini za kterou stojí jednatel a zakládající člen Marek Galuszka. Ten se například umístil na 1. místě v soutěži Realiťák roku za Moravskoslezský kraj. Firma, jak už je z názvu patrné,...