Studenti lámali rekordy na sociálních sítích!

Studenti lámali rekordy na sociálních sítích!

Zapojením komunikační agentury Dva Mluvčí do Business Gate Academy 4 jsme studentům poskytli trochu jiný typ zadání a ještě intenzivnější zapojení do praxe. Úkolem studentského týmu bylo vytvářet a pravidelně doručovat obsah pro sociální sítě klientů agentury Dva Mluvčí, například pro obchodní centrum Futurum Ostrava, realitní kancelář Kaktus, e-shop Nejlevnější protein či Víno&Destiláty. Spektrum klientů bylo skutečně pestré a zadání o to více zajímavé.

Úvodní setkání se zadavatelem proběhlo přímo v agentuře, v Ostravě. Studenty přivítal téměř celý tým Dvou Mluvčích a celé dopoledne bylo pojato tak trochu jako workshop. Vzhledem k tomu, že sama operátorka týmu je projektovou manažerkou u Dvou Mluvčích, studentům vše potřebné o zadání sdělila již před setkáním se zadavatelem, a tak se majitel agentury, Radim Uher, mohl po přivítaní a seznámení vrhnout rovno na předávání svých znalostí o social media. Také studentům ukázal techniku, kterou agentura disponuje, vysvětlil jim vše potřebné ohledně focení a celý tým se nadšeně pustil do svého prvního focení – pro Víno&Destiláty. V to dopoledne se studentům věnoval i copywriter, který jim dal cenné rady a zpětnou vazbu k jejich prvním copy počinům. Od specialistky na facebookové reklamy se dozvěděli technické informace ohledně příspěvků.

 

Práci na zadání tým odstartoval obeznámením se se sedmi klienty a vytvořením prvních analýz. U některých klientů padali nápady sami, u jiných si tým pomohl různými brainstormingovými metodami. A pak to začalo – fotilo se, točilo se, tvořili se grafiky, gify, carously, upravovalo se ve photoshopu, textovalo se a především se celý tým prací bavil. Příspěvky od týmu byly publikovány na stránkách klientů postupně, a tak celý tým mohl průběžně sledovat, jak se jejich příspěvkům daří. Celkem bylo v průběhu zadání publikováno přes 50 příspěvků a některé dosáhly skutečně výborné výsledky.

Tým vymyslel i námět a scénář vánočního videa pro ostravský barbershop, ve kterém si hlavní roli Santa Clause zahrál předseda Akademického senátu Slezské univerzity, Dr. Werner Bernatík. Video bylo zhlédnuto přes 8 000 krát a stalo se nejúspěšnějším příspěvkem stránky vůbec. Nejvíce se studenti během zadání věnovali obchodnímu centru Futurum, ve kterém strávili spoustu času focením. Nafotili zde lifestylový obsah, akce prodejen nebo i tipy na vánoční dárky. Operátorka během zadání vyhlásila i copywriterský challenge – spočíval v textování příspěvků, kterého vítězka získala jednodenní placenou copy brigádu u Dvou Mluvčích.

Hlavním motivátorem celého zadání byl fyzický plán, který byl poskládán ze čtyř hlavních oblastí, které by měl social media junior ovládat – idea making, copy, produkce a analytika. Pod každou z těchto oblastí byly malé úkoly, které studenti plnili a získávali za ně body. Úkoly byly například typu vymyslet návrh na soutěž, vytvořit gif nebo najít aktuální trend na Facebooku.

Cílem bylo splnit úkoly ve všech oblastech a dostat se tak k pozici social media junior. Bylo na každém studentovi, jak se bude na pláně pohybovat, jestli si bude chtít projít všechny úkoly a získat tak tolik zkušeností, aby se mohl o tuto pozici ucházet, anebo ho bude zajímat pouze některá z oblastí a v ní bude chtít prohlubovat své schopnosti. Studenti měli tedy během zadání nespočet možností pro získání praktických zkušeností.

Během závěrečné prezentace studenti připomněli množství publikované práce a přiblížili konkrétní výsledky těch nejúspěšnějších příspěvků. Zároveň zadavateli odprezentovali další várku hotových fotek, grafik a gifů a množství nápadů, které nestihli zrealizovat. Zadavatel byl z výsledků nadšený a studenti získali velice hodnotnou zpětnou vazbu. V závěru setkání byla, na základě osobních předpokladů, své práce během projektu a výsledků bodovacího plánu agenturou vybrána studentka, které byla nabídnuta placená brigáda u Dvou Mluvčích na pozici social media juniora.

Studentka již pilně pracuje a realizuje nápady z Business Gate v agentuře Dva Mluvčí. Projekt Business Gate Academy tedy opět naplnil své poslání – studenti získali množství praktických zkušeností a cenný řádek do svých životopisů a jeden z členů týmu již i nastartoval svou kariéru.