Nadace OKD podporuje podnikání s námi

Nadace OKD podporuje podnikání s námi

Business Gate Solutions – Nadace OKD podporuje podnikání z více směrů

Kruh_nadaceokd

Nadace OKD a město Karviná se spojili, aby prostřednictvím Business Gate podpořili jednak podnikavost, ale také tolik potřebnou praxi pro mladé lidi. V současnosti je možné přihlásit za střední školu na Karvinsku tři týmy středoškoláků, které se utkají v soutěži o nejlepší marketingová řešení pro konkrétní podnik. Soutěž pro střední školy Business Gate Solutions přináší možnost nejlepším studentům reprezentovat školu v prestižním souboji kreativních mozků na Karvinsku. Týmy se utkají v dovednostech přípravy marketingové kampaně pro konkrétní firmu. Nebudou v tom ale sami! Po dobu realizace projektu budou mít možnost zcela zdarma navštěvovat všechny workshopy v podnikatelském centru Business Gate, a dále se také s konzultanty potkají přímo ve škole. Díky prostředkům Nadace OKD můžeme tyto špičkové lidi z praxe poslat přímo do škol a studentský tým tak nemusí pravidelně dojíždět do podnikatelského centra. O operativní vedení týmu se postarají zkušení vysokoškolští studenti, kteří si tuto úlohu již vyzkoušeli v rámci programu Business Gate Academy.

Přihlásit se můžete zde!

Tým tvořený ze středoškolských a vysokoškolských studentů pracoval přes prázdniny na zadáních od firem, jejichž příběhy jsou popsány níže. Během této doby se studenti naučili řešit komplexní firemní problémy a načerpají podnikatelského ducha, s kterým přijdou do styku během interakcí se zadavateli a konzultanty.

Kruh_kabalteam

Karviná bude opět dějištěm jedné z největších badmintonových akcí v Česku. Kvalifikace družstev na Mistrovství Evropy 2017 v tomto olympijském sportu proběhne v listopadu v hale STARS a dorazí na ni kromě českého týmu také špičková družstva Francie, Lucemburska a Izraele. Business Gate Solutions se zde bude podílet na organizaci celé akce a mezi hlavní úkoly studentského týmu bude patřit promování události, péče o všechny turnajové účastníky a zajištění dostatečné partnerské a mediální podpory. Kvalifikace bude opět reklamou na badminton, našim úkolem je s tímto patřičně naložit.

Kruh_gabigym

GabiGym je skvělou alternativou pro rodiče, kteří chtějí pro své děti pohyb hravou formou. Nabízí mini tělocvičny, hrazdy a kolotoče, které můžete použít ve svém domácím prostředí jak za horkého tak chladného počasí. Zakladatelka této myšlenky Lenka Sobková se inspirovala právě vlastní zkušeností se svou dcerou, které se prostřednictvím těchto produktů zlepšila její pohybová stránka. GabiGym je na počátku svého růstu a Business Gate Solutions připraví marketingovou strategii a online komunikaci, která bude klíčová pro první krůčky tohoto záměru.

Kruh_gumbooks

Pro firmy, které se chtějí prezentovat odlišným způsobem nabízí Gumbooks řešení. Jejich produkt je reklamní nosič, který spojuje užitečnost, podporu prodeje a propagaci. Tato firma, která má za sebou první velké zakázky pro společnosti jako je Ford či ČEZ se snaží ustálit svoji pozici a vypracovat koncepci, jak svůj produkt prezentovat online. Skupina studentů v rámci projektu Solutions připravuje v první fázi texty na web spolu s úpravou designu webových stránek a online nabídku pro zákazníky a v druhé fázi se zaměří na způsoby akvizice B2B zákazníků prostřednictvím moderních marketingových metod.

Kruh_hrajemesi

Vizí nadačního fondu hrajemesi je dát každému jednoduchou možnost pomoci lidem, kteří neměli tolik štěstí a pomoc potřebují, jednoduše tím, že si bude „hrát“. Probudí svoji kreativitu, vytvoří jedinečné umělecké dílo, dobře se pobaví a ještě udělá dobrý skutek. Úkolem studentského týmu bude vytvoření reálného produktu (teambuildingová aktivita), příprava marketingové komunikace a zpracování koncepce nových webových stránek.