Kdo si hraje podniká

Kdo si hraje, podniká.


Scholars will come to like it.

Nebojte se, nesnažíme se vychovat malé podnikatele, i když jeden nikdy neví. U nás v  Business Gate se všechno točí kolem podnikání. Většina coworkerů jsou specialisté ve svém oboru a pracující na volné noze.

Takový podnikatel musí dobře vědět, jak nakládat s penězi nebo jak ocenit svůj čas. A tak jsme si řekli, že by mohlo být fajn naučit něco z toho i ty nejmladší, aby věděli, kolik vlastně stojí být tím vysněným „dospělákem“. Že občas je potřeba s penězi šetřit, jindy zase investovat a že když je potřeba si půjčit je důležité si to umět dobře spočítat. Jenom o tom mluvit by ale přece byla nuda!

A tak jsme se spolu s našimi kolegy Hankou Kučovou a Petrem Szotkowským rozhodli hrát se žáky a studenty hru Cash Flow. Jedná se o stolní společenskou hru, (v principu velmi podobnou Dostihům a sázkám) která vysvětluje základy investování, finanční gramotnosti a podporuje myšlenku podnikavosti. Hráči se tak zábavným způsobem učí investovat do aktiv, (akcie, komodity, nemovitosti, podnikání a další), spořit a obecně nakládat s penězi. Školáky to baví a nás také.

Proto postupně vznikl CASH-FLOW Cup. Soutěž, které se zúčastnilo 224 žáků a studentů základních nebo středních škol z Karviné a okolí. Jedna rada na závěr. Až někdy budete hrát s námi, dejte si pozor na políčko dítě. Stoupnout na něj vyjde pěkně draho. A víte co?

Pojďte si s kamarády nebo kolegy z práce zahrát taky ! je to skvělý teambuilding.